Czerwiec - Miesiąc Kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Drodzy Parafianie !

Słowami Papieża zachęcam was w miesiącu czerwiec, abyśmy wspólnie poprzez udział w nabożeństwach przybliżyli się do Serca Pana Jezusa!

Jan Paweł II uzasadniał dlaczego należy pielęgnować ten kult i nabożeństwo. „Kościół od zarania swych dziejów zwracał się do przebitego na Krzyżu Serca Chrystusa, z którego wypłynęła krew i woda, symbole sakramentów, tworzących Kościół, a Ojcowie chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu widzieli w Sercu Słowa Wcielonego początek naszego zbawienia, owoc miłości Bożego Odkupienia, którego przebite Serce jest szczególnie wymownym symbolem(…)

Spoglądając na Serce Jezusa, serce człowieka uczy się poznawać prawdziwy i jedyny sens własnego życia, uczy się strzec przed ułomnościami ludzkiego serca, łączenia synowskiej miłości wobec Boga z miłością bliźniego.

Tak oto – a jest to prawdziwe zadośćuczynienie, którego oczekuje Serce Zbawiciela – na ruinach nienawiści i przemocy będzie mogła powstać cywilizacja Serca Chrystusa”.

Serdecznie zapraszam wszystkich Was, od najmłodszych do najstarszych do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odbywać się będą w Poniedziałki, Wtorki, Czwartki i Piątki po Mszy Św. wieczornej, w Środy i Soboty po Mszy Św. porannej, a Niedzielę o godz.15.oo

Wasz Proboszcz ksiądz Bogdan Węgrzyn