Kaplica Nadziei

Jesteśmy w drodze do Nieba, do domu Ojca. Jesteśmy pielgrzymami. Idziemy... "I należy iść - mówi św. Teresa od Jezusa - z tym zdecydowaniem, że lepiej jest umrzeć, aniżeli nie dojść do końca tej drogi; jeżeli Bóg każe wam doznać pewnego łaknienia w tym życiu, napoi was w pełnej obfitości w drugim życiu, gdzie nie będziecie się obawiać, iż czegokolwiek wam zabraknie".

Mamy żyć dla Nieba, bo tam jesteśmy z tęsknotą oczekiwani. Tęskni za nami najpierw Bóg. Kocha nas niewymownie. Udowodnił to. Ukochał nas zanim istnieliśmy i nigdy nie przestanie. On wygląda każdego z nas, On tęskni. I tęsknią święci.

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus pisała: "Święci znają mnie..., kochają mnie..., uśmiechają się do mnie z wysoka i zachęcają mnie, bym do nich dołączyła..."

I w tym uśmiechu Nieba pomaga nam przepiękna Kaplica Nadziei. To Niebo posłużyło się dłońmi naszej wspaniałej Artystki p. Marii Kubas. Swój czas, pracę oraz środki materialne włożyli: Pani Maria i Jerzy Kubas. Rusztowanie wypożyczone od p. Alfreda Skoczylas, który zamontował gniazdka i lampy. Pan Andrzej Meinhardt wypożyczył odkurzacz przemysłowy, oraz pomagał przy malowaniu sufitu i gładziach na ścianach.

Pan Jerzy Suska zamontował nową skrzynkę rozdzielczą i gniazdo siłowe ze środków własnych. Pan Bernard Kinder i p. Dawid Kinder oraz pracownicy z firmy wyremontowali drzwi, które zostały również pomalowane łącznie z ramą. Wykonana również została półka pod Figurę Matki Bożej Bolesnej oraz podstawy pod świeczniki i krzyż procesyjny ze środków własnych firmy. Pan Jerzy Kubas malował sufit, usuwał starą farbę ze ścian., potem malował ściany. Był pomocny przy wszystkich pracach wykończeniowych, wklejaniu szyb ornamentowych i witrażowych. Ks. Ryszard Kinder podarował szlag metal, który został wykorzystany do dekoracji w kolorze złotym w kaplicy.

Została odnowiona Figura Matki Bożej Bolesnej oraz Krzyż procesyjny, umieszczony w centrum w kaplicy. Wykorzystano złoto płatkowe karatowe do płaszcza Matki Bożej, Figury Pana Jezusa na Krzyżu, oraz całej ramy wokół Pana Jezusa Zmartwychwstałego na ścianie. Wszystkie wymalowane na ścianach dekoracje Aniołów i Pana Jezusa Zmartwychwstałego zostały skopiowane z różnych źródeł min. z okładki Gościa Niedzielnego. Dziękuję za wszystkie gesty życzliwości, za ciasto i pączki, za każde dobre słowo i za każdą podpowiedź. To był wspaniały czas. Panu Bogu niech będą dzięki. Państwo Kubas ponadto ofiarowali do Kaplicy krzesła.

Pani Mario to my dziękujemy za to wspaniałe dzieło. Należy do najpiękniejszych kaplic. Drodzy Parafianie! Po zaciągnięciu opinii wartość malowideł, zakupione materiały, czas, praca p. Marii to kwota 45 tys. zł. Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy. Bóg zapłać!

Ponadto było wielu cichych, ukrytych sponsorów, którym w imieniu Nieba i Parafian składam serdeczne: Bóg zapłać!

Ks. Proboszcz Bogdan Węgrzyn

Więcej zdjęć z kaplicy można obejrzeć w galerii. Zapraszamy